najczęsciej zadawane pytania

najczęsciej zadawane pytania

1.       Czy Technikum Administracyjno-Usługowe jest szkołą publiczną czy prywatną?

Technikum Administracyjno-Usługowe jest szkołą niepubliczną na prawach szkoły publicznej.

2.       Ile kosztuje nauka w Technikum Administracyjno-Usługowym w Łodzi?

Nauka w TAU jest płatna. Czesne w przypadku Technika Logistyka to 100 pln/miesiąc, a w przypadku Technika Programisty oraz Technika Programisty z specjalizacją e-sport to 200 pln/miesiąc

3.       Na jakie kierunki prowadzona jest rekrutacja w Technikum Administracyjno-Usługowym?

Przed rokiem szkolnym 2023/2024 rekrutacja będzie prowadzona na trzy kierunki: technik logistyk, technik programista oraz technik programista ze specjalizacją e-sport.

4.       Gdzie znajduje się Technikum Administracyjno-Usługowe?

TAU znajduje się w Łodzi przy ul. Wileńskiej 53/55 (dzielnica Łódź Retkinia/Polesie) w okolicach Atlas Areny. Dzięki dobrej lokalizacji uczniowie mają wygodny dojazd z każdego miejsca w Łodzi oraz z miast ościennych tj. Konstantynów Łódzki, Lutomiersk czy Zgierz.

5.       Czy jest możliwość zakwaterowania dziecka w bursie?

Tak, Technikum Administracyjno-Usługowe w Łodzi współpracuje z Bursą Szkolną nr 12 w Łodzi przy ul. Podgórnej 9/11 w Łodzi. Wielu naszych uczniów jest tam zakwaterowanych. Uczniowie mają tam pełną opiekę wychowawczą oraz możliwość wykupienia posiłków.

6.       Jak liczne są klasy?

Uczniowie w Technikum Administracyjno-Usługowym w Łodzi uczą się w klasach liczących w większości od 20 do 25 osób. W ten sposób nauczyciele mogą poświęcić czas dla każdego ucznia w klasie. Dodatkowo zajęcia językowe odbywają się w mniejszych grupach, podzielonych według poziomu zaawansowania. Małe klasy, w połączeniu z przestronnymi salami, umożliwiają również zachowanie reżimu sanitarnego.

7.       Jakie są języki dodatkowe do wyboru?

W Technikum Administracyjno-Usługowym w Łodzi do wyboru jest jeden z dwóch dodatkowych języków: niemiecki lub rosyjski. Nauka wybranego, dodatkowego języka prowadzona jest od podstaw.

8.       O której godzinie uczniowie zazwyczaj rozpoczynają i kończą lekcje?

Zajęcia zaczynają się w godzinach porannych (zazwyczaj pomiędzy 8:00 a 9:00) i kończą we wczesnych godzinach popołudniowych. Czasem zdarza się, że lekcje zaczynają się wcześniej, albo później kończą, ale są to wyjątki.

9.       W której klasie odbywają się praktyki zawodowe dla uczniów?

Praktyki zawodowe odbywają się pod koniec III klasy technikum i trwają również w IV klasie. Uczniowie uczęszczający na praktyki zawodowe zdobywają cenne doświadczenie zawodowe i praktyczne umiejętności, które przydadzą im się w przyszłej karierze zawodowej.

10.   Czy w szkole są realizowane zajęcia dodatkowe oraz wyjazdy czy wycieczki szkolne?

Tak, w Technikum Administracyjno-Usługowym w Łodzi realizujemy zajęcia dodatkowe m.in. z e-sportu. Są realizowane również bezpłatne zajęcia glottodydaktyki (dodatkowej nauki języka polskiego dla uczniów spoza Polski). W przypadku wyjazdów i szkolnych wycieczek te organizowane są tylko i wyłącznie przy unormowanej sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Masz pytania? Napisz do nas
Logotypy

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

zgoda