TECHNIK PROGRAMISTA
UKIERUNKUJ SIĘ NA PRZYSZŁOŚĆ!

Technik PROGRAMISTA
UKIERUNKUJ się na PRZYSZŁOŚĆ!

SPECJALIZACJE

(INF.03) tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjimi internetowymi oraz bazami danych
(INF.04) Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji 

Rozszerzenia (od I klasy):

 • język angielski
 • matematyka

Zostań programistą, naucz się logicznego myślenia, stosuj matematykę i grafikę zarazem.

Twórz oprogramowanie, strony internetowe i aplikacje pod Androida, IOS. Wyżyj się intelektualnie, poznaj zawód przyszłości, obcuj z najnowszymi technologiami i trendami IT.

W Technikum Administracyjno-Usługowym w Łodzi czeka Cię dużo ciekawej pracy praktycznej - projektowej, programowanie, poznawanie oprogramowania, projektowanie grafiki komputerowej - słowem dużo czasu przy komputerze!

TAU to nie jest szkoła z XIX wieku - to szkoła bez stresu, bez złych emocji, to szkoła w której to Ty jesteś ważny i masz wpływ na swoją przyszłosć.

Czym zajmuje się technik programista?

Programista zajmuje się tworzeniem kodów programów komputerowych. Posługuje się zazwyczaj jednym z języków oprogramowania (reguły określające, w jaki sposób można stworzyć program), będąc w nim ściśle wyspecjalizowanym. Dlatego też na rynku mamy ekspertów – programistów JAVA, C++ czy Python. Warto również dodać, że osoba zajmująca się programowaniem musi doskonale znać reguły matematyczne.

Praca programisty polega na przygotowywaniu projektów kodów, ich realizacji, testowaniu, a także wprowadzaniu do użytku i utrzymaniu. Wieloetapowość tworzenia programów sprawiła, że programiści wyspecjalizowali się również pod kątem wykonywanych obowiązków – poszczególne osoby odpowiadają za konkretny etap tworzenia oprogramowania.

6 powodów dla których warto wybrać kierunek technik programista

1. Tworzenie i administrowanie stronami to pasjonujące zajęcie, które daje możliwość wpływania na rzeczywistość. Programista robi coś, co ułatwia życie, dostarcza rozrywki, umożliwia rozwój i realnie wpływa na życie ludzi. Zadania programowania i testowania aplikacji przyczyniają się do zmiany naszej rzeczywistości.

2. Zarządzanie stronami internetowymi oraz bazami danych to bardzo dobrze płatne zajęcie. Zarobki programistów sięgają kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie, co plasuje ich w gronie najlepiej zarabiających zawodów. Dlatego technik programista to zawód dużo bardziej atrakcyjny niż technik informatyk.

3. Technik programista w zasadzie nigdy nie ma problemu ze znalezieniem pracy. Mało tego – może wręcz przebierać w ofertach, a firmy zainteresowane zatrudnieniem doświadczonego programisty do tworzenia aplikacji mobilnych i zarządzania treścią projektowania programowania są w stanie zaoferować bardzo dobre warunki, żeby tylko przekonać do siebie najlepszych kandydatów. W branży programistycznej to pracownicy „rozdają karty”, a o bezrobociu nie ma mowy.

4. Programista ma ogromne pole do rozwoju. Im większa jest firma, która go zatrudnia, tym większe stają się te możliwości. Programista może też prowadzić własną działalność gospodarczą i być całkowicie niezależnym w tworzeniu danych programowania aplikacji internetowych.

5. Z uwagi na specyfikę pracy, programista może pracować z każdego miejsca na ziemi. Wielu specjalistów pracuje zdalnie i wykonuje swoje obowiązki tam, gdzie chce, a nie tam, gdzie zadecyduje pracodawca.

6. W pracy programisty niezbędna jest znajomość języka angielskiego, a znalezienie pracy za granicą nie stanowi żadnego problemu. Języki programowania są identyczne na całym świecie, więc to, czego nauczysz się w Polsce, możesz wykorzystać w dowolnym miejscu na ziemi.

Czego nauczymy cię w tau?

Podczas pięcioletniej nauki na profilu technik programista w TAU nauczysz się:

 • branżowego języka angielskiego w informatyce,
 • podstaw funkcjonowania systemów operacyjnych,
 • systemów i baz danych,
 • projektowania i pozycjonowania stron internetowych,
 • tworzenia aplikacji mobilnych i desktopowych,
 • podstaw funkcjonowanie sieci komputerowych,
 • programowania w językach Java, Python, C++,
 • podstaw języków HTML i JavaScript,
 • projektowania i testowania aplikacji.

Z NAMI SPECJALIZUJ SIĘ W IT - BĄDŻ TAU-ON!

Nasze technikum

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z życia Technikum Administracyjno - Usługowego w Łodzi. Uśmiechnięte twarze naszych Uczniów są najlepszą rekomendacją...

Zapraszamy do TAU!

Masz pytania? Napisz do nas
Logotypy

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

zgoda