TECHNIK LOGISTYK
ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI

Technik logistyk
to zawód z przyszłością

Specjalizacje

(SPL. 04) obsługa transportu
(SPL. 01) obsługa magazynów 

Rozszerzenia (od I klasy):

Zawód technika logistyka jest coraz bardziej popularny, a zapotrzebowanie na osoby, posiadające odpowiednie umiejętności, stale rośnie.

Technik logistyk zajmuje się przede wszystkim planowaniem, a następnie realizowaniem i kontrolowaniem przepływu surowców, materiałów i produktów gotowych. Bardzo istotna jest tutaj efektywność ekonomiczna, umiejętność planowania i przewidywania oraz odpowiednia komunikacja.

Jeśli czujesz, że chcesz związać swoje życie zawodowe z tą pasjonującą dziedziną, jaką jest logistyka i transport, zawód technika logistyka jest dla Ciebie!

Czym zajmuje się technik logistyk?

Na codzienną pracę technika logistyka składa się wiele elementów, a odpowiednia wiedza i umiejętności są niezbędne dla zachowania efektywności. Choć podstawowym zadaniem technika logistyka jest dbanie o bezpieczny transport z jednego miejsca do drugiego, zajmuje się on również obsługą klienta, dbaniem o odpowiedni przepływ informacji, organizacją codziennej pracy innych osób, prognozowaniem popytu w oparciu o analizy rynku, kontrolowaniem zapasów, realizacją zamówień czy procesami zaopatrzeniowymi.

Tego typu praca wymaga również wielu zdolności interpersonalnych, między innymi wysokiej komunikatywności, odporności na stres, umiejętności szybkiego radzenia sobie z problemami czy umiejętnościami analitycznymi. To także zawód, w którym często należy błyskawicznie reagować na nieprzewidziane sytuacje.

praca w zawodzie technika logistyka

Rynek pracy w Polsce, a w szczególności w województwie łódzkim, wykazuje coraz większe zainteresowanie zawodem technika logistyka. Nic dziwnego – absolwenci logistyki są niezbędni w niemal każdej większej firmie, zarówno w tych, które zajmują się produkcją czy spedycją jak i w firmach z branży usługowo-handlowej. Ilość ofert pracy dla techników logistyki stale rośnie, dzięki czemu absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem ciekawej pracy. Możliwości rozwoju w zawodzie są bardzo szerokie – technicy logistyki często zajmują stanowiska specjalistyczne i kierownicze w dużych i znanych firmach.

Technicy logistyki mogą liczyć na pracę w działach sprzedaży i dystrybucji, prognozowania popytu, obsługi magazynowej, planowania produkcji i zapasów, gospodarowania odpadami czy w działach logistyki miejskiej usług infrastrukturalnych.

Wiele osób wiąże się również z transportem kolejowym czy powietrznym, a także wodnym, w którym główną rolę odgrywają kontenerowce. Jak widać, możliwości zawodowe dla technika logistyki są naprawdę ogromne – wystarczy znaleźć odpowiednią branżę dla siebie, aby cieszyć się pracą marzeń.

w tau nauczymy Cię kompleksowo:

a także masz możliwość odbycia interesującej praktyki zawodowej u naszego Partnera - w firmie ID Logistics (wcześniej Spedimex).

A podczas nauki zdobędziesz certyfikaty logistyczne:

Marzysz o własnym biznesie w dynamicznym świecie transportu? Odkryj tajniki zakładania firmy transportowej! Nasz kurs oferuje pełen przegląd od zakładania firmy po rentowność. Dowiesz się o rejestracji, licencjach, zarządzaniu flotą i ograniczeniach czasu pracy kierowców. Zyskaj wiedzę o kosztach, efektywnym zarządzaniu oraz innowacjach, które mogą przekształcić Twoją firmę w pioniera branży transportowej. Dołącz do nas, by odkryć, jak rozwinąć swój biznes transportowy!

Wyrusz w ekscytującą podróż przez Excela w logistyce! Nasz kurs zaprasza Cię do świata, w którym liczy, formuły i wykresy stają się potężnym narzędziem w optymalizacji tras, analizie efektywności transportu i zarządzaniu łańcuchem dostaw. Poznaj magiczne funkcje Excela, które przekształcą Twoje dane w kluczowe informacje, umożliwiając Ci doskonałe planowanie tras, monitorowanie zapasów i zoptymalizowanie procesów logistycznych. Odkryj potęgę Excela w logityce!

Gotowy na ekscytującą podróż przez świat kas fiskalnych? Nasz kurs to klucz do opanowania sztuki obsługi kas, której potrzebujesz w świecie sprzedaży i handlu! Nauczysz się nie tylko obsługi technicznej urządzeń, ale także wszystkich aspektów
prawnych i praktycznych związanych z korzystaniem z kas fiskalnych. Poznaj sekrety generowania raportów, zarządzania transakcjami i utrzymania perfekcyjnej dokumentacji. Weź udział w kursie, by stać się mistrzem obsługi kas fiskalnych i otwórz drzwi do sukcesu w biznesie
.

Zostań technikiem logistyki z tau - zawsze log-iN!

ID LOGISTICS (SPEDIMEX)

Praktyka zawodowa

Gry logistyczne

Symulacje

Nasze technikum

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z życia Technikum Administracyjno - Usługowego w Łodzi. Uśmiechnięte twarze naszych Uczniów są najlepszą rekomendacją...

Zapraszamy do TAU!

Sekcja 1 tekst

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don't look even slightly believable. If you are going to use a passage of Lorem Ipsum, you need to be sure there isn't anything embarrassing hidden in the middle of text.

Masz pytania? Napisz do nas
Logotypy

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

zgoda